msn ifadeleri msn avatarları msn eklentileri avatar
Yeni ÖSS Sistemi - Baskı Önizleme

+- msn ifadeleri msn avatarları msn eklentileri avatar (http://www.canimablama.com)
+-- Forum: ORTAYA KARIŞIK (http://www.canimablama.com/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Forum: Eğitim - Öğretim (http://www.canimablama.com/forumdisplay.php?fid=91)
+--- Konu Başlığı: Yeni ÖSS Sistemi (/showthread.php?tid=8994)Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın ÖSS için önerdiği yeni sistemle ilgili olar - oksijen - 03-11-2009

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın ÖSS için önerdiği yeni sistemle ilgili olarak, "Nihai karar hepimiz bir araya geldikten sonra ortaya çıkacak" dedi.
Bakan Çelik, Hilton Oteli'nde düzenlenen "TTnet Vitamin Yarışması" ile ilgili tanıtım toplantısı öncesinde gazetecilerin yeni ÖSS sistemi hakkındaki sorularını cevaplandırdı. YÖK ile yeni ÖSS sistemi için ne zaman bir araya geleceklerinin sorulması üzerine, bunun Haziran ayından sonra olacağını ve nihai kararın YÖK ile bir araya geldikten sonra ortaya çıkacağını söyledi. Yeni ÖSS'de YÖK'ün önerisinin geçerli olup olmayacağının sorulması üzerine Çelik, şu anda ortada bir şey olmadığını, bu yüzden YÖK'ün önerisinin gündeme gelip gelmeyeceğini bilmediğini söyledi. Çelik, "Sayın Başkan olabilecek bir model öneriyor. YÖK'ten de geçmiş değil, YÖK Genel Kurulu'ndan geçmiş değildir. Şu anda çok fazla bir şey yok. Dün İzmir'de bu konuyla ilgili açıklamaları yaptım. Bugün söylenecek sözlerin fazla bir anlamı olmaz" diye konuştu.

Üniversitelerdeki kontenjanlarla ilgili sorusu üzerine Çelik, YÖK'ün kontenjanları yüzde 25 oranında arttıracağı yönündeki açıklamaları hatırlattı. YÖK Başkanı'nın yeni ÖSS modeline ilişkin açıklamasının ardından herhangi bir görüşme yapıp yapmadığı sorusuna ise Bakan Çelik, "Bir görüşme yaptım. Ama bu görüşmenin içeriğini size söylemeyeceğim" karşılığını verdi.

haberler.com