Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
facebook hesabım kapatıldı nasıl açabilirim ?
oksijen Çevrimdışı
Super Moderator
******Yorumları: 8,852
Konuları: 6,503
Kayıt Tarihi: Sep 2006
Rep Puanı: 6
#1
Kapatılan Facebook hesabımı tekrar nasıl kullanıma açabilirim? Facebook’um kapatıldı nasıl tekrar açabilirim? Her
Kapatılan Facebook hesabımı tekrar nasıl kullanıma açabilirim? Facebook’um kapatıldı nasıl tekrar açabilirim? Her zaman girdiğim Facebook hesabıma giremiyorum, sorun nedir? Facebook hesabı ne zaman kapatılır? Kapatılmaması için ne yapmalıyız? Kapatılan hesabı geri almak mümkün mü?

Facebook’un bu kadar popüler olmasındaki en büyük etkenlerden biri, kullanıcıların gerçek isim ve soyisimleri ile kayıt olmalarından kaynaklandı. Ama facebook bunu sağlarken, insanlara sayfalarının güvenlik seviyelerini kendilerinin ayarlayabilmesine olanak sağladı. Yani insanlar profillerini istediği kişiye açık tutup, istemediği kişiye kapatabiliyordu.

Klasik arkadaşlık sitelerinden farklı kılan ise SPAM (Aynı mesaj - reklam mesajı) mesajlarını engelleme sistemiydi. Bunun için de çeşitli sistemler kurdu. Bu spamcileri engelleyen sistem, facebook’u amacı dışında kullanmak isteyen bir çok kişiye bu siteyi kullanılmaz hale getirdi…

İsteyerek ya da istemeyerek kural ihlali yapan ve bu yüzden facebook’uma giremiyorum diyenler için çözüm olarak şunu öneriyorum : FACEBOOK YETKİLİLERİNE E-MAIL ATIN!

Facebook yetkilileri hesabınızı kapatmadan önce size bir uyarı e-mail’i atacaktır ama ingilizcemiz iyi olmadığı için biz o mesajları pek önemsemiyoruz… Halbuki bizi baştan uyarıyorlar…

Facebook hesabımıza girdiğimiz zaman şu yazı ile karşılaşırız : “Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here.” Yani, hesabımızın admin tarafından kullanılamaz hale getirildiğini eğer bir sorunumuz varsa yardım sayfasına bakabileceğimizi söylüyorlar…

Neyse ki biz bu uyarıya aldırmıyoruz ve spam mesaj atmaya devam ediyoruz ve dolayısı ile facebook hesabımız bloke ediliyor…

Kapatılan facebook hesabımızın tekrar aktif hale getirilmesi için “disabled@facebook.com” adresine e-mail atmamız gerekmektedir…

Hepimizin ingilizcesi çok iyi derecede olmadığı için ben hazır bi mail yazmıştım onu sizler için buraya yazıyorum. Aynı şekilde gönderirseniz hesabınızın açılma ihtimali kuvvetlenir.

Genelde aynı mesajı kopyala yapıştır yaptığınız için facebook hesabınız bloke edilir.

Arkadaslar faceebook’dan gelen ilk mesaj’a karşilik Bu E-mail’i aticaksiniz. Sonra size Bir mail daha gelecek kırmızı yazdiğim Mail’i aticaksiniz. Hesabiniz Büyük ihtimal acilacaktir.

Arkadaşlar lütfen Kesin acariz demiyoruz Biz size sadece yardim etmek icin yapiyoruz bu işleri. Lütfen En aşşağidaki yorumlari okuyunuz. ve ondan sonra Yorum yapiniz.

Önemli Not : Kapatilan Facebook Adresinizdeki “Mail” adresiniz ile mail atiyorsunuz. Başka Bir mail adresi ile mail atarsanız size otomatik mesaj olarak. Lütfen geçerli mail adresi ile mail atınız der. Buna Dikkat Edin.

——————————————1. Kısımda Bu Mail’i Atacaksiniz.—————-

Hello Madam / Sir,

I made a big mistake. i wanted to my friends say something about me and i forgot to change the message. so you deleted my account.

i am very very sorry because of it. Can you active my account again please?

That is the warning “Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here.”

What can i do to be activated my account again?

Regards…

2. Gelen E-mail’e karşilik İse bu Mail’i aticaksiniz ;
hi admin..you are right..i hadn’t known the some rules so that im a new member.i have just joined to imaginary-world of internet,So i hadnt known the somethings.i apologize with you and i am sorry.Can you open my account for once?i will be grateful,i dont make a mistake again.Thank you!!!

bu Mesajdan Sonra size E-mail gelecektir. Büyük ihtimal hesabinizi tekrar değerlendirilecektir.

Peki kapatılan facebook hesabımı tekrar kullanıma açtığımızda, arkadaşlarımız ya da mesajlarımız aynen durur mu?

Evet durur

Arkadaşlar bu yolu denerseniz ve facebook’ta ilk defa hesabınız kapatılmışsa, büyük ihtimalle hesabınızı tekrar aktif hale getirirler…

Bu yolu deneyenler ve başarıya ulaşanlar ya da başarısızlığa uğrayanlar, yorumlarını buraya yazarlarsa; herkes için iyi olur…

Yukarıda kırmızı ile yazdığım yazıyı sadece disabled@facebook.com adresine göndermeniz yeterli olacaktır. Zaten oradan yetkililer ilgileniyor, her gördüğünüz mail adresine göndermeyin.

Eğer Talebiniz kabul edilir ise, hesabiniz kaldiği yerden devam edecektir.

Alıntıdır.
02-11-2010, Saat:09:12 AM
Kamuran Çevrimdışı
Account not ActivatedYorumları: 1
Konuları: 0
Kayıt Tarihi: Mar 2010
#2
Facebook um yok ama açmak istiyorum nasıl açabilirim
Facebook um yok ama açmak istiyorum nasıl açabilirim
03-03-2010, Saat:07:17 AM
oksijen Çevrimdışı
Super Moderator
******Yorumları: 8,852
Konuları: 6,503
Kayıt Tarihi: Sep 2006
Rep Puanı: 6
#3
[quote=Kamuran ] Facebook um yok ama açmak istiyorum nasıl açabilirim [/quote] Öncelikle Facebook sitesine giriş ya
Kamuran Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Facebook um yok ama açmak istiyorum nasıl açabilirim

Öncelikle Facebook sitesine giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Bu ekrandaki Yeşil düğmeye yani üzerinde "Sign Up" yazan düğmeye tıklayınız.

[Resim: FaceBookaNasilUyeOlunur_FaceBookTurkce.JPG]

"Sign up" düğmesine tıkladıktan aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.

[Resim: FaceBookaNasilUyeOlunur_FaceBookTurkce1.JPG]

"Full Name"= Tam Adınız

"I am": Burada size uygun olanı seçin. Sırasıyla Kolej veya Üniversitleli Şirkette çalışıyor Liseli ve Yukardakilerin hiçbir seçenekleri var. Bunardan birini seçin.

"Email": Doğru bir email adresinizi yazın çünkü doğrulama emaili gönderecekler.

"Create Password": Şifrenizi yazın.

"Confirm Password": Şifrenizi tekrar yazın.

"Date of Birth"": Doğum tarihiniz. Ay-Gün-Yıl olarak.

"Text in the box": Resimde gözüken yazıyı yazın. İki kelime arsında boşluk bırakmayı unutmaıyn.

"I have read and agreee Terms..." yazan kutucuğa check atın(tabi okuyarak o linkte İnglizce Anlaşma metni var

Son olarak da "Sign Up Now" düğmesine tıklayın ve sizin mail adresine gelen onay linkine tıklamak için mailinizi açın
03-03-2010, Saat:11:14 AM


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Cricket World Cup Live