Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darüşşafaka Sınavı 2011
canımablam Çevrimdışı
Administrator

Yorumları: 5,810
Konuları: 5,314
Rep Puanı: 5
Babası sağ olmayan, maddi olanakları sınırlı 120 ilköğretim öğrencisi için İstanbul Darüşşafaka giriş Sınavı son başvuru
Babası sağ olmayan, maddi olanakları sınırlı 120 ilköğretim öğrencisi için İstanbul Darüşşafaka giriş Sınavı son başvuru 25 Mayıs 2011'de.

Tam 20 ilde sınav yapılacak. Sınavda başarılı olacak 120 öğrenci yatılı ve tam burslu okuyacak.

'' Bunu yayalım mı?

Belki bir çocuğa ışık oluruz.”

http://www.darussafaka.k12.tr/tr/index.php/sinav-2011

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na Başvurular Başladı. Giriş Sınavı 29 Mayıs'ta!

148 yıldır eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla yetenekli ancak babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere, ilköğretim 4. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej seviyesinde eğitim veren Darüşşafaka’nın 2011 yılı sınav takvimi belirlendi.

Sınava katılmak için 3 Ocak 2011 Pazartesi günü başlayan başvuruların son günü 25 Mayıs 2011 Çarşamba gününe kadar sürecek.

Sınav 29 Mayıs 2011 Pazar günü 20 sınav merkezinde saat 10.00’da başlayacak.

Sınavlar; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van’da düzenlenecek.

Darüşşafaka, sınav sonucuna göre 2011-2012 eğitim-öğretim yılı için 120 öğrenciyi daha Darüşşafaka ailesine katmayı amaçlıyor.

Yetenekli gençleri yetiştiren, Türkiye ve dünyanın en saygın ve en iyi eğitim kurumları arasında yer alan Darüşşafaka, eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvene sahip ve topluma karşı sorumlu liderler yetiştirmeyi hedefliyor.
04-12-2011, Saat:08:58 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Cricket World Cup Live