Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eş adayınıza yazacağınız ilk mesaj ne olmalı?
canýmablam Çevrimdışı
Administrator
*******Yorumları: 2,681
Konuları: 0
Kayıt Tarihi: Sep 2006
Rep Puanı: 3
#1
Eş adayınıza yazacağınız ilk mesaj ne olmalı? İnternette "Akıllı Eşleştirme Sistemi" sayesinde uyumlu ilişki yaşayabi
Eş adayınıza yazacağınız ilk mesaj ne olmalı?

İnternette "Akıllı Eşleştirme Sistemi" sayesinde uyumlu ilişki yaşayabileceğiniz eş adayınızla tanışma fırsatını yakaladığınızda yazacağınız ilk mesajınızda nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?Akıllı Eşleştirme Sistemi’ni (AES) kullanarak bireylerin kişilik özellikleri ve kriterlerine en uygun eş adayını bulmalarına imkan sağlayan Evlilikmerkezi.com’dan Ayşe Gözde Ekmekçi, eş adayınızla tanışma fırsatını yakaladıktan sonra ona yazacağınız ilk mesajda dikkat etmeniz gerekenleri şöyle anlatıyor...

İlk mesajın başlığına dikkat edin :

· Profilinizin başlığı ilk izlenim olarak ne kadar önemliyse, mesajınızın başlığı da çok önemlidir. Alacağınız cevabı belirleyen en önemli unsurlardan biri de konu alanıdır.

· Konu alanına yazılacakları basit tutmakta fayda var. Profile referans vermek doğru bir seçenek olabilir. “Demek siz de benim gibi müzik festivallerini kaçırmıyorsunuz” ya da “Bir Tarantinosever’den merhaba!” iyi bir fikir olabilir.

Kısa ve yaratıcı cümleler kurun : Mesajı fazla uzatmamakta fayda var, zira profile bakan zaten sizin hakkınızda pek çok detayı görmüş olacak. Mesajınız, profili okuduğunuzu belli eden cümleler içermeli. Aksi takdirde okuyan kişi, herkese aynı mesajı kopyala-yapıştır yöntemiyle gönderdiğinizi düşünür ki, bu da çok doğaldır. Bu da insana kendisini pek özel hissettirecek bir şey değil. Oysa siz, kısa, yaratıcı ve zeki birkaç cümle kurabilirsiniz.

Profilindeki detaylardan yararlanın :

· Profildeki detayları mesajda kullanmak olumlu bir etki yaratacaktır. Böylece profilini okuduğunuzu ve gerçekten ilgilendiğinizi ona belli etmiş olursunuz.

· İlk mesajda, profile dair sorular da sorabilirsiniz. Mesela sinemayı çok sevdiğini söylüyorsa özellikle hangi yönetmenleri sevdiğini sorabilir ya da sporcu olduğunu söylüyorsa daha fazla detay isteyebilirsiniz.
11-27-2011, Saat:04:30 PM


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Cricket World Cup Live