Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Süper Lig'de 2013/14 sezonu fikstür tarihleri belli oldu
canımablam Çevrimdışı
Administrator

Yorumları: 5,810
Konuları: 5,314
Rep Puanı: 5
[b]Süper Lig'de 2013/14 sezonu fikstür çekimi yapıldı. Süper Lig'de ilk hafta derbiyle başlayacak.[/b] Spor Toto Süper
Süper Lig'de 2013/14 sezonu fikstür çekimi yapıldı. Süper Lig'de ilk hafta derbiyle başlayacak.
Spor Toto Süper Lig’de 2013-2014 sezonunun fikstürü çekildi.

İlk hafta Beşiktaş-Trabzonspor maçı olması dikkat çekerken büyük derbi Fenerbahçe-Galatasaray maçı ise 11. hafta oynanacak.

Ligin resmi yayıncısı Digitürk’ün Ayazağa’daki stüdyolarında gerçekleştirilen fikstür çekimine Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten, TFF Yönetim Kurulu üyeleri ile Süper Lig kulüplerinin başkan ve temsilcileri katıldı.

18 takımın mücadele edeceği Spor Toto Süper Lig’de yeni sezon, 17-18-19 Ağustos 2013′te oynanacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak. Ligin ilk devresi 28-29-30 Aralık 2013 tarihinde oynanacak 17. hafta maçlarıyla sona erecek.

Süper Lig’in 56. sezonunun ikinci yarısı 24 Ocak 2014′te başlayacak ve 34 haftalık maraton 19 Mayıs 2014′te tamamlanacak.

Fikstür çekimi öncesi TFF Başkanvekili Ufuk Özerten konuşma yaptı:

“Daha centilmence bir sezon diliyorum. Futbolda galibiyet onurların en büyüğü, küme düşmek onursuzluğun en büyüğü değildir. Bu güzel oyuna katkıda bulunmalıyız. Seyirci sayısındaki gerilemenin önüne geçmeliyiz. Herkese bol bol futbol diliyorum.”

1. HAFTA
Torku Konyaspor-Fenerbahçe
Karabükspor-Kasımpaşa
Akhisar Belediye-Sanica Boru Elazığspor
Kayserispor-Sivasspor
Çaykur Rizespor-Gençlerbirliği
Beşiktaş-Trabzonspor
Medical Park Antalyaspor-Kayseri Erciyesspor
Galatasaray-Gaziantepspor
Eskişehirspor-Bursaspor

DERBİ MAÇLARI TARİHLERİ

1. HAFTA: Beşiktaş – Trabzonspor