Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
www.anadolu.edu.tr - Anadolu Üniversitesi
oksijen Çevrimdışı
Super Moderator
******Yorumları: 8,852
Konuları: 6,503
Kayıt Tarihi: Sep 2006
Rep Puanı: 6
#1
Sayfanın konuları: Anadolu Üniversitesi Resmi Sitesi, Anadolu Üniversitesi Fakülteleri, Yüksek Okulları, Anadolu Ünivers
Sayfanın konuları: Anadolu Üniversitesi Resmi Sitesi, Anadolu Üniversitesi Fakülteleri, Yüksek Okulları, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, Anadolu Üniversitesi Birimleri, Anadolu Üniversitesi Öğrenci İşleri, Anadolu Üniversitesi Haberleri, Anadolu Üniversitesi Duyuruları, Anadolu Üniversitesi Mezunları, Araştırma Merkezleri, Adres ve Telefonları, Akademik Takvim.Hakkında

Anadolu Üniversitesinin temelini, 1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi oluşturur. 1982 yılında Anadolu Üniversitesine dönüşen kurumumuz, kısa zamanda yalnızca ülkemizin değil, dünyanın en büyük üniversiteleri arasında çağdaş, dinamik ve yenilikçi bir üniversite olarak yerini almıştır.

Bir bilim ve kültür merkezi aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir’in merkezinde yer alan ve ana kampüs niteliğinde olan, Yunusemre kampüsünde fakülte ve yüksekokulların bazılarıyla idari birimler ve sosyal tesislerin önemli bir kısmı yer almaktadır.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Mühendislik Mimarlık Fakültesinin bulunduğu 2 Eylül Kampüsü ise kent merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Anadolu Havaalanı da bu kampüstedir.

Bunun yanında yine şehir merkezinde Porsuk Meslek Yüksekokulu kendi binasında eğitim vermektedirler.

Anadolu Üniversitesi, üçü uzaktan öğretim sistemi uygulayan 12 fakültesi, 6 yüksekokulu, 1 Devlet Konservatuvarı, 2 meslek yüksekokulu, 9 enstitüsü, 27 araştırma ve uygulama merkezi ile 15 araştırma-geliştirme-uygulama birimiyle evrensel üniversite değerlerine sahip Türk Yükseköğretiminde ilklere imza atmış bir üniversitedir.

Bu ilklerin başında, uzaktan öğretim sistemini hayata geçirmenin başarısı gelmektedir. Bugün uzaktan öğretim yapan üç fakültenin toplam öğrenci sayısı 1 milyonun üstündedir. Bu sistemin geliştirilmesinde gösterilen başarı, bir çok ülke tarafından örnek alınmaktadır.

Anadolu Üniversitesi, en son teknolojik olanaklarla donatılmış bölümlerinde, her biri alanında en iyisi olmak için çalışan ve tüm zamanını öğrencileriyle paylaşan geniş öğretim kadrosuyla öğrencilerini, yaratıcı ve dinamik eğitim ortamları içinde geleceğin en iyileri olarak hazırlamak için çalışmaktadır.

Olayların uzağında güvenli ve çağdaş kampüslerde bir öğrenci için gerekli olan her olanak bulunmaktadır. Öğrenciler, İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlerle eşzamanlı olarak sinema, tiyatro, konser ve sergi salonlarımızda kültürel ve sanatsal etkinlikleri kolayca izleyebilme, sanatçılarla yapılan söyleşilere katılabilme, kampüslerde bulunan yarı olimpik yüzme havuzunda, uluslararası standartlarda yapılmış spor salonlarında, tenis kortlarında, yeşil sahalarda her tür sporu yapabilme olanağını bulurken, boş zamanlarını da en iyi şekilde değerlendirebilmektedir.

Çeşitli kurumların sağladığı bursların yanı sıra belli bir başarıyı tutturmuş ihtiyaç sahibi öğrencilere barınma ve beslenme yardımı uygulamalarıyla; sunduğu yemek ve sağlık hizmetleriyle; çağdaş ve güvenli kampüsleriyle Türkiye adına övünç duyduğumuz Anadolu Üniversitesi dünyaya kucak açmaktadır.

Üniversite Tanıtım CD’si
http://www.anadolu.edu.tr/dosyalar/AU_Tanitim.rar

Anadolu Üniversitesi Tanıtım Kataloğu
http://www.anadolu.edu.tr/dosyalar/au_tanitim_tr.html

Anadolu Üniversitesi Donanım Kataloğu
http://www.anadolu.edu.tr/dosyalar/donanim.html

Kuruluş Tarihi : 6 Kasım 1958
Öğrenim Dili : Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca
Üniversite Türü : Devlet
Fakülte Sayısı : 12 (3’ü uzaktan eğitim uyguluyor)
Devlet Konservatuvarı Sayısı : 1
Yüksekokul Sayısı : 6
Meslek Yüksekokulu Sayısı : 2
Enstitü Sayısı : 9
Araştırma Merkezi Sayısı : 27
Öğretim Elemanı Sayısı : 1.780
Örgün Eğitim Öğrenci Sayısı : 23.000 (önlisans + lisans)
Lisans Üstü Öğrenci Sayısı : 1.800 (yüksek lisans+doktora)
Açıköğretim Öğrenci Sayısı : 1.050.000

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilgileri
Telefon, Faks, Web ve E-mail Adresleri
Tel: (0 222) 335 05 80
Faks: (0 222) 335 36 16
Web: http://www.anadolu.edu.tr
E-mail: gensek@anadolu.edu.tr

Posta Adresi
Yunusemre Kampusü, 26470 ESKİŞEHİR
03-11-2009, Saat:11:39 AM


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Cricket World Cup Live