Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
www.bahcesehir.edu.tr - Bahçeşehir Üniversitesi
oksijen Çevrimdışı
Super Moderator

Yorumları: 8,852
Konuları: 6,503
Rep Puanı: 6
Sayfanın konuları: Bahçeşehir Üniversitesi Resmi Sitesi, Bahçeşehir Üniversitesi Fakülteleri, Yüksek Okulları, Bahçeşehi
Sayfanın konuları: Bahçeşehir Üniversitesi Resmi Sitesi, Bahçeşehir Üniversitesi Fakülteleri, Yüksek Okulları, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğü, Bahçeşehir Üniversitesi Birimleri, Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci İşleri, Bahçeşehir Üniversitesi Haberleri, Bahçeşehir Üniversitesi Duyuruları, Bahçeşehir Üniversitesi Mezunları, Araştırma Merkezleri, Adres ve Telefonları, Akademik Takvim.

Öğrenim Dili : İngilizce

Ücret : 13 milyar 500 milyon (KDV dahil)

Birimlerin Dağılımı :

FAKÜLTELER

Fen - Edebiyat Fakültesi

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü

Sosyoloji Bölümü

Hukuk Fakültesi

İletişim Fakültesi

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

Halkla İlişkiler Bölümü

Reklamcılık Bölümü

Sinema ve Televizyon Bölümü

Gazetecilik Bölümü

Fotoğraf ve Video Bölümü

İşletme Fakültesi

Avrupa Birliği İlişkileri Bölümü

Ekonomi Bölümü

İşletme Bölümü

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

Mimarlık Fakültesi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü

Mimarlık Bölümü

Mühendislik Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Mekatronik Mühendisliği Bölümü

Yazılım Mühendisliği Bölümü

Çevre Mühendisliği Bölümü

Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü

Akademik Birimler ve Okullar

MESLEK YÜKSEKOKULU

Banka ve Sigorta Yönetimi Bölümü

Bilgisayarlı Teknik Çizim Bölümü

İthalat İhracat Bölümü

Pazarlama Bölümü

Büro Yönetimi Bölümü

Uluslararası Lojistik Bölümü

İşletme Bölümü

Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama Bölümü

Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü Bölümü

Geleneksel El Sanatları Bölümü (Takı Tasarımı)

Peyzaj Bölümü

Genel Eğitim Programları

Hazırlık Okulu

Yurtdışı Eğitim Programları

ENSTİTÜLER

Fen Bilimleri Enstitüsü

Aktuarya Yüksek Lisans Programı

Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans Programı

Çevre Tasarımı Yüksek Lisans Programı

Elektrik - Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

Mimarlık Yüksek Lisans Programı

Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Genel İşletmecilik Yüksek Lisans Programı

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Sermaye Piyasaları ve Finans Yüksek Lisans Programı

KOBİ Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Küresel İşletmecilik ve Pazarlama Yüksek Lisans Programı

Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı

Kültür Politikası ve Sanat Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Avrupa Birliği İlişkileri Yüksek Lisans Programı

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programı

Uluslararası Ekonomi ve Kalkınma Yüksek Lisans Programı

Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programı

Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı

Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı

Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans Programı

İleri Oyunculuk Yüksek Lisans Programı

Reklamcılık Yüksek Lisans Programı

Öğrenci Sayısı : 2203

Akademik Personel : 236

Bu Yıl Alınacak

Öğrenci Sayısı : 1092

Barınma :

Üniversitenin yurtları bulunuyor

Burs :

Mütevelli Heyeti Yüksek Onur Bursu: Üniversiteye yerleşen ve Türkiye'de ilk 100'e giren öğrencilere öğrenim ücretlerine ek olarak dokuz ay süre ile 500 milyon lira aylık burs verilir.

Rektörlük Yüksek Onur Bursu: İlk 101- 500 öğrenci arasında yer alan öğrencilerine aylık 400 milyon lira burs sağlanıyor.

Mütevelli Heyeti ÖSS Onur Bursu: İlk 501- 1000'e giren öğrencilere aylık 300 milyon lira veriliyor. Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlük Onur Bursu: 1001- 2000'e giren öğrencilerine aylık 200 milyon lira veriliyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Onur Bursu: 2001- 3000'e giren öğrencilerine aylık 100 milyon lira burs sağlanıyor.

Üniversite Başarı Bursu: Hiçbir burstan yararlanmayan ve genel not ortalaması 3.50'nin üzerinde olan lisans programı öğrencilerine Mütevelli Heyeti'nce belirlenen tutar ve sayıda verilen burs.

Spor Aktivite Başarı Bursu: Genel not ortalamaları 2.00'nin üzerinde olan başarılı sporcu ve öğrenciler arasından seçilenlere verilen burs.

Genel Bilgi :

Bahçeşehir - Uğur Eğitim Vakfı tarafından kurulan üniversite, hedefini, "Rekabet alanlarını iyi bilen , dinamik, geleceğin problemlerini çözmeye hazır, aydın bireyler yetiştirmek" olarak açıklıyor.

Mesleki Endüstriyel Profesyonel Portföy Sistemi ile öğrenciler, lisans eğitimi boyunca profesyonel gelişimlerine hizmet edecek sertifika kurslarına katılarak, eğitim ve danışmanlık şirketlerinden stratejik alanlarda eğitim sertifikaları alıyor. MEP dersinde öğrenciler kendi seçtikleri en az 6 konferansı dinliyor. Öğrenciler dört yıllık eğitim süresinde mesleki derslerin yanısıra Öğrenci Gelişim Ofisi'nin yönetiminde sunulan genel eğitim derslerini de tamamlamakla yükümlü. Üniversiteye başlayan her öğrenciye birinci yarıyılda sunulan genel eğitim dersi, medeniyetler tarihinden genetik bilimine, temel hukuk bilgisinden mimarlığa, etikten duygusal düşünceye uzanan geniş bir yelpazede öğrencilerin bilinçlendirilmesini hedefliyor.

Mesleki eğitime de önem veren üniversitede bütün meslek yüksekokul öğrencilerine eğitim ücretlerinin yarısı kadar kredi veriliyor. Öğrenciler öğretim döneminde eğitim ücretinin sadece yarısını ödeyecek, kalan yarısını öğrenim kredisi olarak alacak ve mezuniyetlerini takip eden bir yılın sonunda hiç faizsiz kırk taksitle iade edecekler. Bahçeşehir Üniversitesi öğrenci kulüplerinin çeşitliliği açısından zengin bir üniversite. Tiyatro, hukuk, işletme, zihin, münazara, mimarlık gibi pek çok öğrenci kulübü bulunuyor. Bahçeşehir Üniversitesi'nin spor tesislerinde biri kapalı üç tenis kortu, yüzme havuzu, basketbol sahası, voleybol sahası bulunuyor.

TARİHÇE

1998

Bahçeşehir Üniversitesi Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı tarafından TBMM 15 Ocak 1998 tarihinde kabul edilen 18.01.1998 tarih ve 23234 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 4324 sayılı yasa ile kuruldu.

1999

Bahçeşehir Üniversitesi, İngilizce Program geliştirme ve uygulama konusunda Kanada New Brunswick Eğitim Bakanlığı ile işbirliği antlaşması imzaladı.

San Diego State University ile işbirliği antlaşması imzalandı.

Resmi Açılış Töreni gerçekleşti.

Bahçeşehir Üniversitesi Spor ve Aktivite Koordinatörlüğü kuruldu.

Öğrenci Dekanlığı Kuruldu.

Fen Edebiyat Fakültesi'nde Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü açıldı.

Mühendislik Fakültesi' nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü açıldı.

İşletme Fakültesi' nde İşletme Bölümü açıldı.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

İletişim Fakültesi'nde Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Sinema - TV ve Halkla İlişkiler Bölümleri açıldı.

Meslek Yüksek Okulu'nda İşletmecilik Bölümü açıldı.

Yabancı Diller Okulu açıldı.

Sosyal Bilimler Enstitüsü' nde Sermaye Piyasaları ve Finans Bölümü açıldı.

İSTAM (İstanbul Stratejik Araştırmalar Merkezi) kuruldu.

NAM (Nobel Adayı Araştırma Merkezi) kuruldu.

GİYAM (Girişimcilik ve İnnovasyon Yönetimi Araştırma Merkezi) kuruldu.

ESTAM (Enformatik ve Siber Teknolojiler Araştırma Merkezi) kuruldu.

2000

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi kuruldu.

Geliştirme, Öğrenci Kaynakları Yönetimi ve MEP’ten sorumlu Rektör Yardımcılığı Ofisi kuruldu.

Genel Eğitim Programı (GEP) Departmanı kuruldu.

Fen Edebiyat Fakültesi' nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü açıldı.

İşletme Fakültesi' nde Ekonomi, Avrupa Birliği İlişkileri Bölümleri açıldı.

İletişim Fakültesi' nde Reklamcılık Bölümü açıldı.

Meslek Yüksekokulu' nda Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü açıldı

2001

Fen Bilimleri Enstitüsü kuruldu. Müdürlüğü’ne Prof. Dr. Namık Kemal Aras atandı.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Doğan Tanıtımdan Sorumlu Rektör Yardımcılığı görevine atandı.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Plato Film işbirliği ile İletişim Fakültesi Uygulama Merkezi açıldı.

1. Bahar Şenliği gerçekleştirildi.

T.C. Başbakanlık Güneydoğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi (GAP) ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği çerçevesinde “GAP İşbirliği Merkezi” kuruldu.

Uluslararası Liderlik ve Kamu Yönetimi Araştırma Merkezi (ULYAM) kuruldu.

Yurtdışı Eğitim Programı (YEP) birimi kuruldu.

Bahçeşehir Üniversitesi ÖSS Bilgilendirme Birimi kuruldu.

Avrupa Birliği Araştırma ve Dokümantasyon Merkezi (ABADAM) kuruldu.

2002

İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve İngilizce ve Enformatik Hazırlık Okulu Bahçelievler Kampüsü’nde eğitim öğretime başladı.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans Programı kuruldu.

Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcılığı Birimi Kuruldu. Rektör Yardımcılığı’na Prof. Dr. Nurbay Gültekin atandı.

Mimarlık Fakültesi' nde Mimarlık ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri açıldı.

Mühendislik Fakültesi' nde Endüstri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümleri Açıldı.

Hukuk Fakültesi Kuruldu

Fen Bilimleri Enstitüsü' nde Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans Programı açıldı.

BUSEM ( Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ) açıldı.

2003

Prof. Dr. Süheyl Batum rektörlük görevine atandı.

Fen Bilimleri Enstitüsü' nde Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Tasarımı Yüksek Lisans Programları açıldı.

Global Hukuk Eğitim Programları (IGUL) Direktörlüğü kuruldu.

İlk mezuniyet töreni gerçekleşti.

2004

Erasmus Üniversite Beyannamesi’ni aldı ve Erasmus Programlarını resmen uygulama hakkını elde etti.

Beşiktaş Kampüsü açıldı. 2004-2005 öğretim yılında İşletme Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Hazılık Okulu Beşiktaş Kampüsü' ne taşındı.

Kariyer Merkezi Kuruldu

Fen Bilimleri Enstitüsü' nde Endüstri Mühendisliği, Aktuarya, Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi Yüksek Lisans Programları açıldı,

Sosyal Bilimler Enstitüsü' nde İşletme - Kobi Yönetimi, İleri Oyunculuk, Avrupa Birliği İlişkileri Yüksek Lisans Programları açıldı.

2005

Bahçeşehir Üniversitesi Mezunlar Derneği kuruldu.

Hazırlık Okulu Mecidiyeköy Kampüsü’ne taşındı.

Hükümet ve Liderlik Okulu (HLO) bünyesinde “Siyaset Okulu” Sertifika Programı başladı.

BUTEB ( Bahçeşehir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Birimi ) kuruldu.

Stratejik Araştırmalar Merkezi “Küresel Tehdit : Terörizm” konulu Sertifika Programını başlattı.

Avrupa ve Uluslararası Çalışmalar Ofisi kuruldu.

Beşiktaş Kampüsü Fazıl Say Sahnesi açıldı.

Kurumsal İletişim Direktörlüğü ofisi kuruldu.

Mühendislik Fakültesi' nde Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği Bölümleri açıldı.

Meslek Yüksek Okulu' nda Pazarlama, Uluslararası Lojistik, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, İthalat – İhracat, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayarlı Destekli Teknik Çizim Bölümleri açıldı.

Fen Bilimleri Enstitüsü' nde Mühendislik Yönetimi, Mimarlık, Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programları açıldı.

Sosyal Bilimler Enstitüsü' nde İşletme - Küresel İşletmecilik ve Pazarlama, İşletme - Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi, İşletme - Genel İşletmecilik, İşletme - Yönetim Bilişim Sistemleri, İşletme - Sağlık Yönetimi, İşletme - Eğitim Yönetimi, Özel Hukuk, Kamu Hukuku, Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ekonomi ve Kalkınma Yüksek Lisans Programları açıldı.

2006

Mühendislik Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi Beşiktaş Kampüsü’ne taşındı.

Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve Sosyoloji Bölümü açıldı.

Akademik Planlama Direktörlüğü kuruldu.

Peyzaj Planlama ve Tasarım Atölyesi Koordinatörlüğü kuruldu.

Toplum Akademisi kuruldu.

AB Brüksel Ofisi kuruldu.

Amerikan Araştırmaları Merkezi kuruldu.

Karadeniz – Kafkasya Araştırmaları Merkezi kuruldu.

Fransız Parlamentosu’nun Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa teklifine karşı hukuk mücadelesi başlatıldı.

İletişim Fakültesi Oyunculuk Okulu Sertifika Programı açıldı.

Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi ve UNESCO/CEPES tarafından geliştirilen diploma ekini verme yetkisine sahip oldu.

Yurtdışında İngilizce Hazırlık programı başladı.

Asya Pasifik Araştırmaları Merkezi kuruldu.

Akdeniz Araştırmaları Merkezi kuruldu.

Uluslararası Ofis Direktörlüğü birimi kuruldu.

Eğitim Programları ve Öğretmen Geliştirme Birimi Koordinatörlüğü kuruldu.

Uluslararası Sokrates Ödülü Kazanıldı.

2007

TV Stüdyoları kuruldu

DenizBank ile Meslek Yüksek Okulu
03-11-2009, Saat:11:41 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Cricket World Cup Live